Oscary 2022 wg filmów
Sprawdź nagrody z bieżączego roku 2024
Oto lista nominowanych do Oskara 2022. Sprawdź również nasz repertuar oskarowy
Diuna
Dune
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
CODA
CODA
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - TROY KOTSUR
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - TROY KOTSUR
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
Oczy Tammy Faye
The Eyes of Tammy Faye
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - JESSICA CHASTAIN
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - JESSICA CHASTAIN
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
Psie pazury
The Power of the Dog
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Reżyseria (Directing)
- Najlepsza Reżyseria (Directing)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - BENEDICT CUMBERBATCH
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - JESSE PLEMONS
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - KODI SMIT-MCPHEE
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - KIRSTEN DUNST
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
Belfast
Belfast
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - CIARÁN HINDS
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - JUDI DENCH
- Najlepsza Reżyseria (Directing)
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - DOWN TO JOY
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
West Side Story
West Side Story
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - ARIANA DEBOSE
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - ARIANA DEBOSE
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepsza Reżyseria (Directing)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
Drive my car
Doraibu mai ka
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Japan
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Japan
- Najlepsza Reżyseria (Directing)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
Nie czas umierać
No Time to Die
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - No Time to Die
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - No Time to Die
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
Being the Ricardos
Being the Ricardos
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - JAVIER BARDEM
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - JAVIER BARDEM
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - J.K. SIMMONS
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - NICOLE KIDMAN
Nasze magiczne Encanto
Encanto
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - DOS ORUGUITAS
Cruella
Cruella
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
The queen of basketball
The queen of basketball
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
THE WINDSHIELD WIPER
THE WINDSHIELD WIPER
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
THE LONG GOODBYE
THE LONG GOODBYE
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
Summer of Soul
Summer of Soul
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
King Richard
King Richard
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - AUNJANUE ELLIS
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - BE ALIVE
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
Nie patrz w górę
Don't Look Up
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
Zaułek koszmarów
Nightmare Alley
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
Córka
The Lost Daughter
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - OLIVIA COLMAN
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - JESSIE BUCKLEY
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
Przeżyć
Flee
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Denmark
Tragedia Makbeta
The Tragedy of Macbeth
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - DENZEL WASHINGTON
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
Licorice Pizza
Licorice Pizza
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Reżyseria (Directing)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
Najgorszy człowiek na świecie
Verdens verste menneske
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Norway
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
tick, tick...BOOM!
tick, tick...BOOM!
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - ANDREW GARFIELD
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
Matki równoległe
Madres paralelas
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - PENÉLOPE CRUZ
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
Cyrano
Cyrano
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
Raya i Ostatni Smok
Raya and the Last Dragon
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
The Hand of God
The Hand of God
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Italy
Free Guy
Free Guy
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
Luca
Luca
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
King Richard: Zwycięska rodzina
King Richard
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - WILL SMITH
Trzy piosenki dla Benazir
Three Songs for Benazir
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Książę w Nowym Jorku 2
Coming 2 America
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
Attica
Attica
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Mitchellowie kontra maszyny
The Mitchells vs. The Machines
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
ASCENSION
ASCENSION
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
WRITING WITH FIRE
WRITING WITH FIRE
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Audible
Audible
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Lead me home
Lead me home
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
Lunana: a yak in the classroom
Lunana: a yak in the classroom
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Bhutan
AFFAIRS OF THE ART
AFFAIRS OF THE ART
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
BOXBALLET
BOXBALLET
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
ROBIN ROBIN
ROBIN ROBIN
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
ALA KACHUU - TAKE AND RUN
ALA KACHUU - TAKE AND RUN
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
THE DRESS
THE DRESS
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
ON MY MIND
ON MY MIND
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
PLEASE HOLD
PLEASE HOLD
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
Spencer
Spencer
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - KRISTEN STEWART
Spider-Man: Bez drogi do domu
Spider-Man: No Way Home
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
Dom Gucci
House of Gucci
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
Bestia
Bestia
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)