dabrowa-gornicza.repertuary.pl
Film

The circle. Krąg

The Circle
Reżyseria: James Ponsoldt

Repertuar filmu "The circle. Krąg" w Dąbrowie Górniczej

Brak repertuaru dla filmu "The circle. Krąg" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu The circle. Krąg
Tytuł oryginalny: The Circle
Czas trwania: 110 min.
Produkcja: ZEA/USA , 2017
Gatunek: dramat / sci-fi / thriller
Premiera: 19 maja 2017
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: James Ponsoldt
Obsada: Emma Watson, Tom Hanks, John Boyega

„The Circle. Krąg” to porywający thriller na podstawie światowego bestsellera Dave’a Eggersa, określanego przez „The New York Times” mianem książki proroczej. Na wielki ekran przeniesiona została szokująca wizja świata kontrolowanego za pośrednictwem Internetu i mediów społecznościowych, w którym słowo „prywatność” przestaje istnieć, a dogłębna inwigilacja staje się codziennością. W rolach głównych: dwukrotny zdobywca Oscara – Tom Hanks, olśniewająca gwiazda „Pięknej i Bestii” i „Harry’ego Pottera” – Emma Watson oraz odkrycie widowiska „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” – John Boyega.

Mae Holland (Emma Watson) zostaje zatrudniona w The Circle – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks). Z czasem praca w The Circle pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób. Stając się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia. Dopiero gdy odkrywa przerażającą prawdę o The Circle, zrobi wszystko, by wyrwać się z macek organizacji. Nie ma jednak pojęcia, jak daleko sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 8 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: The circle. Krąg on IMDb

Trailer filmu: The circle. Krąg

Wasze opinie

kinomanka 7. czerwca 2017, 20:02

Każdy powinien zobaczyć ten film, a zwłaszcza Ci co marzą o pracy w korporacjach.
Film ma głębsze przesłanie,rewelacyjny

widz 26. maja 2017, 16:47

Książka oczywiście jak zwykle znacznie ciekawsza, wątki zdecydowanie rozbudowane, film to zaledwie ślizganie się po treści, w dodatku bez ważnych fragmentów. Jednak zdecydowanie warto film zobaczyć, by mieć świadomość, ku czemu świat zdąża, a "wielki brat patrzy", tyle że teraz zupełnie inaczej niż w słynnym "1984".

Jack 22. maja 2017, 7:35

Nazywanie tego thrillerem jest mocną przesadą. Film nawet ciekawy, choć razi naiwność co do możliwości technologicznych (jak zwykle zignorowany temat źródła zasilania) ale to akurat można uznać za umowne uproszczenie, bo w końcu nie o tym jest film. Sama akcja nawet dobrze budowana, ale bardzo nierówna - długo nic się nie dzieje, potem nagle mamy jakieś przełomowe, niczym nieuzasadnione wybory dokonane przez głównych bohaterów, potem znowu nuda itd. - co niestety pozostawia niedosyt. Samo zakończenie w porządku, choć można było domknąć film ciekawiej.
Sama tematyka nawet dobrze poruszona, oczywiście temat skrajnie wyolbrzymiony ale w końcu to jest film, zwykłe życie by było trochę nudne. Takie ogólne wrażenie - film bardziej do telewizji niż do kina.

Jaro 22. maja 2017, 6:41

Film niestety bardzo kiepski, Emmie musiało brakować kasy do wakacji.

Pycholek 21. maja 2017, 17:13

W filmie zobaczymy bardzo dużo uproszczeń i uogólnień, i nieco naginania rzeczywistości w kontekście systemu prawnego, a także (co bardziej kłuje w oczy), nierealną na chwilę obecną technologię przetwarzania obrazu i wysyłania go przez satelitę z kamer wielkości kurzego jajka bez zewnętrznego zasilania... tutaj popłynęli... ale nie to jest przesłaniem filmu. Samo przesłanie jest interesujące, ale tego dowiedzie się oglądają film. Mnie się podobał, w sam raz na niedzielne pochmurne popołudnie.

kwarc 21. maja 2017, 9:48

nudny nie polecam brak napięcia ,do połowy filmu nic sie nie dzieje od połowy niby cos sie zaczyna dziac ale tylko niby

krkowianka 20. maja 2017, 20:37

Dooobre.Produkt dedykowany nie tylko dla Ksiażkotwarzowych.

Dodaj nowy komentarz The circle. Krąg

Twoja opinia o filmie: