|

Wasze hity

  1. Strażnicy Galaktyki: V...
  2. Mała Syrenka

Sanctuary


Reżyseria: Norah McGettigan

Repertuar filmu "Sanctuary" w Dąbrowie Górniczej

Brak repertuaru dla filmu "Sanctuary" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Sanctuary

Czas trwania: 84 min.
Produkcja: Irlandia, Polska , 2011
Premiera: 26 października 2012
Dystrybutor filmu: Best Film

Reżyseria: Norah McGettigan
Obsada: Jan Frycz, Agnieszka Żulewska, Anne-Marie Duff

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2012: Jantar za rolę kobiecą - Anne-Marie Duff

Jan jest cenionym chirurgiem plastycznym, ma żonę, córkę i duży dom z ogrodem. Po latach rezygnuje z wykonywania zawodu, odsuwa się od rodziny, a na przyrodę patrzy już tylko z okna swojego pokoju. Pewnego dnia, po powrocie z podróży na wycieraczce znajduje trzydniową prasę, a w ogrodzie ciało żony. To zdarzenie uruchamia lawinę skrywanych dotąd emocji. Powracają wspomnienia, a w jego życiu znowu pojawia się dorosła córka Nadia. Pod pretekstem podróży służbowej Jan wyjeżdża za granicę. Nie przypuszcza, że z daleka od domu odżyją uczucia, przed którymi zawsze uciekał.

Sanctuary to pełnometrażowy debiut Nory McGettigan, irlandzkiej reżyserki mieszkającej w Polsce, w którym główne role zagrali Jan Frycz (Różyczka, Pręgi, Pornografia), Anne-Marie Duff (John Lennon. Chłopak znikąd) i Agnieszka Żulewska. Film miał swoją polską premierę podczas festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

W katalogu festiwalu The Galway Film Fleadh czytamy: „Norah McGettigan stworzyła refleksyjny, prowokujący, a jednocześnie piękny film umacniający jej pozycję debiutującej reżyserki".

Reżyserka Norah McGettigan o filmie: „Chciałam uchwycić uczucie utraty kogoś bliskiego, które przejawia się w najbardziej trywialnych elementach codzienności. Tak narodził się pomysł na bohatera mojego filmu - owdowiałego mężczyznę, który nagle zostaje sam w pustym domu. Później pojawiła się myśl, że musi być w nim nie tylko uczucie żalu, ale też winy. Był niewiernym mężem i zimnym, nieczułym ojcem. Chciałam zmierzyć się z trudnym zadaniem, spowodować, żeby widz zrozumiał i odczuwał cierpienie kogoś, kto nie budzi sympatii".

tekst: Kino Pod BaranamiŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 549 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Sanctuary

Wasze opinie

Dodaj nowy komentarz Sanctuary

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

2 czerwca
26 maja
19 maja

Zapowiedzi

9 czerwca
16 czerwca
23 czerwca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin