|

Wasze hity

  1. Strażnicy Galaktyki: V...
  2. Mała Syrenka

Pewnego razu w listopadzie...

Pewnego razu w listopadzie
Reżyseria: Andrzej Jakimowski

Repertuar filmu "Pewnego razu w listopadzie..." w Dąbrowie Górniczej

Brak repertuaru dla filmu "Pewnego razu w listopadzie..." na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Pewnego razu w listopadzie...
Tytuł oryginalny: Pewnego razu w listopadzie
Czas trwania: 92 min.
Produkcja: Polska , 2017
Gatunek: dramat
Premiera: 3 listopada 2017
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Andrzej Jakimowski
Obsada: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Edward Hogg

Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za „Sztuczki” – Andrzej Jakimowski – powraca z nowym filmem. „Pewnego razu w listopadzie”, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości. Tym razem autor najlepszego debiutu reżyserskiego w Gdyni – „Zmruż oczy” z 2003 roku i docenionego przez publiczność Warszawskiego Festiwalu Filmowego – „Imagine”, do udziale w swoim filmie zaprosił niekwestionowaną gwiazdę polskiego kina – Agatę Kuleszę („Ida”, „Róża”). Aktorce na ekranie towarzyszyć będzie Grzegorz Palkowski, znany m.in. z w obsypanego nagrodami „Rezerwatu” Łukasza Palkowskiego („Bogowie”) a także, m.in.: Jacek Borusiński, Krzysztof Kiersznowski oraz Edward Hogg, czyli niezapomniany Ian z „Imagine”. Wykorzystany w „Pewnego razu w listopadzie” materiał dokumentalny został zrealizowany przez reżysera i operatorów, będących bezpośrednimi świadkami wydarzeń z Święta Niepodległości z dnia 11 listopada 2013 roku. Za zdjęcia do filmu odpowiada Adam Bajerski – autor zdjęć do wszystkich wcześniejszych filmów Jakimowskiego. W sekwencjach walk ulicznych zdjęcia realizował natomiast Tomas Rafa, wybitny reporter specjalizujący się w filmowych relacjach z zamieszek, niekiedy z samej linii frontu np. w Słowiańsku na Ukrainie.

Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

Chciałbym, abyśmy na ekranie ujrzeli Warszawę bez filmowego make-up’u. Taką, jaka jest naprawdę. Sceny uliczne z udziałem bohaterów realizowaliśmy w autentycznym tłumie. Zależało mi na realizmie obrazów, niekiedy brutalnych. Moi bohaterowie zetknęli się z podniosłością patriotycznych uczuć w wielkiej skali, jak i z aktami przemocy. Były to prawdziwe zdarzenia, które utrwaliliśmy w dokumentalnych zdjęciach – Andrzej Jakimowski, reżyser.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 15 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Pewnego razu w listopadzie... on IMDb

Trailer filmu: Pewnego razu w listopadzie...

Wasze opinie

Dominika 19. listopada 2017, 10:47

Tak droga Krakowianko, to jest nasza rzeczywistość, co dobitnie pokazuje dyskusja po marszu Niepodległości w tym roku. Eksmisje to też niestety bolesna prawda. Nikt nie mówi że to reprezentacja rzeczywistości, bo to by znaczyło że przydarza się pewnie co najmniej połowie ludzi. Ale dzieje się. Tak jak i zamieszanie wokół naszego Święta Narodowego. Film jest pełen treści, przejmującej treści, swietnie przekazanej przez głównych bohaterów (aktorów). Dla mnie świetny, poruszający obraz.

zatroskana 17. listopada 2017, 15:35

Wspaniały, wzruszający, przerażający film.

Krkowianka 14. listopada 2017, 21:16

Nieporozumienie to delikatnie powiedziane. Od autora Imagine oczekiwałabym filmu i treści .Jeśli masz poczucie ze TO jest reprezentacja rzeczywistości, to nie wiem gdzie żyjesz.

Eva 10. listopada 2017, 12:52

Wspaniały , mądry i doskonale zagrany film pokazujacy współczesne wydarzenia i postawy.
Rola Kuleszy przejmująca , podobnie jak Palkowskiego.
Mało się w ostatnich polskich filmach porusza się aktualne trudne wydarzenia. Czy nie chcemy ogladać , bo tak wygodnie.
Zbyt dużo pustych komedii okraszonych wulgaryzmami i przeleństwani.

Ciekawe dlaczego Krakowianka nazwała film nieporozumieniem, - przecież to nasza rzeczywistość bolesna i czasem przerażajaca.Wspaniale realizowana i zagrana. Momentami film jest tak mocny , że aż wciska w fotel.
Warto zobaczyć , gorąco polecam !!

Zahrah 10. listopada 2017, 11:38

Dno...

Ms 9. listopada 2017, 21:05

Szkoda czasu..

krkowianka. 5. listopada 2017, 16:46

nieporozumienie .

Dodaj nowy komentarz Pewnego razu w listopadzie...

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

2 czerwca
26 maja
19 maja

Zapowiedzi

9 czerwca
16 czerwca
23 czerwca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin