dabrowa-gornicza.repertuary.pl
Film

Repertuar filmu "Fuga" w Dąbrowie Górniczej

Brak repertuaru dla filmu "Fuga" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Fuga
Tytuł oryginalny: Fuga
Czas trwania: 102 min.
Produkcja: Polska/Czechy/Szwecja , 2018
Gatunek: dramat
Premiera: 7 grudnia 2018
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
Obsada: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska

Fuga" to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej" – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała („Moje córki krowy"), Łukasz Simlat („Konwój") i Zbigniew Waleryś („Papusza"). „Fuga" to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek Dancingu" – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design" na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku").

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 6 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Fuga on IMDb

Trailer filmu: Fuga

Wasze opinie

Anna 26. grudnia 2018, 22:41

Film bez jednoznacznego zakończenia, w zasadzie to nie wiadomo co się naprawdę stało, kto ma rację i jakie uczucia (i do kogo) mieli poszczególni bohaterowie. Ja czegoś takiego nie lubię, więc z mojej strony nie polecam... Zwłaszcza, że temat nie dotyczy zjawiska powszechnie znanego, więc trudno się tu nawet czegoś domyślać.

Mariusz B. 16. grudnia 2018, 12:53

Drodzy kinomaniacy, już po godzinie chciałem wyjść z kina, a po 70 minutach miałem dosłownie dosyć. Zwiastun przedstawia cały film. Wg mnie szkoda czasu, film o niczym.

Que 10. grudnia 2018, 18:31

Trudny. Mocny. Bardzo wiarygodny (jestem psychologiem, a nie miałam się do czego przyczepić). Dobrze zagrany. Ale raczej obćiazający emocjonalnie, dający do myślenia. Nie każdemu się spodoba.

Jovanna 10. grudnia 2018, 14:37

Mądre i wzruszające kino. Piekna muzyka i oczywiście G.Muskała. Polecam.

Dodaj nowy komentarz Fuga

Twoja opinia o filmie: